Western Digital My Passport Wireless Pro

Western Digital My Passport Wireless Pro

Bugün size tanıtacağım ürün sadece bir depolama çözümü değil.Asıl görevi bu ancak bunun yanında başka özellikleri de barındırıyor.

Cihazı incelerken tabi ki bir fotografçının bakış açısıyla yaklaşacağımı bilmenizi isterim.

Adına bakınca bir çok şey barındırdığı açık.Şimdi bunlara tek tek bakalım..

Cihaz tam bir bulut çözümü değil.Cihaz içinde 2 TB ve 3 TB olmak üzere iki farklı boyutta hardisk içeriyor.Modeller arasında tek farklılık bu.

 

My-Passport-Wireless-Pro

 

Enerjisini içinde yerleşik olan bataryadan alıyor..Üzerinde Usb 3,Sd kart bağlantıları mevcut.Tabii ki adında geçen Wireless özelliğini de barındırmakta.Wireless 802.11ac standardında gelmekte.Bu da son derece hızlı kablosuz dosya aktarımı demek.Ayrıca iki farklı frekans bandını da destekliyor.(2,4 Ghz ve 5Ghz)

Aktardığınız fotograf ve videolarınızı tablet veya bilgisayar üzerinden kablosuz olarak erişim imkanı da sunmakta.

Gerek SD 3.0(65 MB/s okuma-40 MB/s yazma)karttan gerekse USB 3.0 ten  yüksek hızda aktarım yapılabilmekte.Böylece özellikle biz fotografçıların hafıza kartlarında yaşadığı bellek yetersizliği problemini de böylece aşmış oluyoruz.Diğer hafıza çözümlerinden farklı olarak wireless üzerinden de yüksek hızda aktarım sağlanabilmekte.

 

western digital wireless pro

 

Cihaz 10 saat gibi uzun bir pil ömrüne sahip.Bu da yanınızda uzun süre sizi yarı yolda bırakmayacak bir depolama çözümü demek.

Cihazın çok hoşuma giden bir özelliğiyse 6400 mAh kapasitesinde bir şarj cihazına da dönüşebilmesi.Böylece cihaz fotograf makinalarımıza,telefonlarımıza veya USb’den şarj olabilen diğer cihazlarımıza hayat veriyor.

Yazının başında tam olarak bir bulut çözümü olmadığını söylemiştim.Ancak Western’in My cloud uygulaması ile akıllı telefon veya tabletiniz üzerinden sürücünüzde depolanan tüm dosyalara uzaktan erişebiliyorsunuz.Ayrıca yine My Cloud uygulaması üzerinden Adobe Creative Cloud’a bağlanabiliyoruz.Böylece tabletimizden fotograflarımızı rahatlıkla düzenleyebiliriz.

Wireless özelliği olmayan bir Usb depolama aygıtını cihazımıza bağladığımız bağlanan cihazın içindeki içeriğe ,kablosuz olarak ulaşmak mümkün olabiliyor.Daha ne olsun…

Western Digital My Passport Wireless Pro hem Mac hem de PC uyumlu.

 

Western-Digital-My-Passport-Wireless-Pro-980x600

 

Güzel bir diğer özellikte cihazı Wireless merkezi olarak kullanıp 8 adet cihaza kadar kablosuz ağı paylaştırabilirsiniz.Ayrıca Western Digital My Passport Wireless Pro üzerinden 8 farklı cihaza aynı anda HD kalitesinde video yayını yapabiliyorsunuz.

Cihazın tanıtımı Western Digital Türkiye sayfasında mevcut ama bu yazıyı yazdığım esnada Türkiye’de satış yapan bir yer bulamadım.Ancak çok kısa bir sürede teknoloji marketlerde ve internet satış mağazalarında yerini alacaktır.

Buradan cihazla ilgili bilgi alabileceğiniz Western Digital Türkiye sayfasına ulaşabilirsiniz.

Buradan cihazla ilgili tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

 

Siteyi aşağıdaki butona basarak Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.

[twitter-follow username=”cektimgitti1″ scheme=”dark”]

Siteyi burayı tıkladıktan sonra facebook sayfasını beğenerek takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıda sosyal paylaşım linklerinden paylaşabilirsiniz..Daha çok insanın faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir