Korkulu rüya lens düşürmek!

 

Lowepro Lens Exchange Case

Lens düşürmek her fotografçının korkulu rüyasıdır.Bunun başlıca sebebi lenslerin fotograf ekipmanı olarak çok pahalı ürünler olmasıdır.Sonuçta düştükten sonra arızalanan bir lensi tamir ettirmek ciddi masraf açacaktır.Bazen mümkün de olmayabilir.Lensler en çok  fotograf makinasında değişim esnasında düşme riskiyle karşı karşıyadırlar diye düşünüyorum..

Bugünkü yazımın konusuna gelince lens değiştirirken yaşanılan stresli anları minimalize etmek için yapılmış ürünler.Lenslere kolay ulaşmamızı da sağlıyorlar.Hem de yanımıza daha az ekipman alma ihtiyacında imdadımıza yetişiyor.

Lowepro firması hem lenslerimizi taşıyacağımız hem de değiştirirken zorlanmayacağımız ürünler üretmiş.Bu ürünleri sadece lens kılıfı olarak görmemek gerekir.Ürün yine aynı markanın bel askısı veya vücuda giyilebilir askılarıyla kombine kullanılabiliyor.Ama isterseniz pantolonunuzun kemerine de takabiliyorsunuz.

Ürünlerdeki tek fark farklı lens boyutları için yapılmış olmaları.Küçük olanı 16-24…70mm kadar olan lensler için,diğeri ise 70-200mm büyüklüğündeki lensler için.

 

Korkulu rüya lens düşürmek!
Korkulu rüya lens düşürmek!

 

Her iki üründe de yağmurluk mevcut.Ayrıca kenarlarında 2 adet cep mevcut.Buraya cüzdan telefon,Lens kapağı gibi malzemelerinizi rahatlıkla koyabilirsiniz.Yukarıda gördüğünüzü gibi lowepro nun başka fotograf ekipmanları için de bel kılıfları mevcut:)!!

Kendi deneyimlerimden edindiklerimi aktaracak olursam bazen fotograf çantamı yanımda taşımak istemiyordum.2-3 lensi yanıma alıp çekime gitmek istiyordum.Bu ürünleri görünce çok beğendim.Yanında bel aparatını da ayrı satın aldım.Şu anda yanıma tüm malzemelerimi almak istemediğim zamanlarda 2 adet lensi iki kılıfa takıyorum.Ayrıca fotograf makinası üzerindeki lens ile birlikte 3 adet lensle çekimlere çıkıyorum.

 

exchange-case
Lowepro lens exchange case

 

Ben ürünleri çok beğendim ve kullanışlı buldum.Belki sizin de ihtiyacını hissettiğiniz ürünlerdir.Ürünlerle ilgili  videoyu bu linkten ulaşabilirsiniz.

Siteyi burayı tıkladıktan sonra facebook sayfasını beğenerek takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıda sosyal paylaşım linklerinden paylaşabilirsiniz..Daha çok insanın faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir