Fujifilm X-T1 Yazılım Güncellemesinin 17 Aralıkta Gelmesi Şüpheli

Fujifilm X-T1 ve X-T1 Grafit Gümüş modelleri için 4.20 yazılım güncellemesini 17 aralıkta yayımlayacağını duyurmuştu.  Ancak bu güncelleme Fujifilm Amerika sitesinden kısa bir süre önce kaldırıldı  (ekran görüntüsü sayfa sonunda) ve  bazı Fujifilm sayfalarında yayımlanmayacağına yönelik de dedikodular var. (FujiRumors) Yine de bu güncelleme ile gelmesi muhtemel heyecan verici yeni özellikler ve fotoğraf çekim deneyimini arttıracak yeni kontrollerden bazıları şunlar;

  • Manuel fokuslamada Anlık AF ayarları :  Odaklama ve pozlama anında manüel fokuslamada da  AF-L düğmesine basıldığı zaman kilitleme yapılabilecek.
  • AF-L düğmesi ile AF+MF işlemi: AF-L düğmesi ile AF+MF modunda  odaklama yapabilecek, böylece odaklama esnasında esneklik arttırılacak
  • AF+MF’de fokus zoomlama : “FOCUS ASSIST” düğmesi ile focus zoomlama yapılabilecek ve zoomlama anında ince ayarlamalar rahatlıkla gerçekleştirilebilecek.
  • Bracketleme ve Devamlı çekimlerde Flash Kullanımı : Opsiyonel sunulan flaş artık braketleme ve burst fotoğraflamada da kullanılabilecek.  EF-X8 kullanımınında  ve ISO, Film Simülasyon ve Beyaz Denge BKT modlarında rahatlık sunacak.
  •  İsteğe Uyarlanabilir yeni ek düğme seçeneği : Focus frame/Shooting mode / Information background /Focus mode/Shutter Type/Continuous mode/Dual IS mode/Movie mode /Blur warning gibi  kişiye göre ayarlanabilir  ve atanabilir yeni ek seçenekler sunuyor.
  •  Fn7 Düğmesi : Film Kaydetme düğmesi  Fn düğmesi özelliklerine kavuşuyor. DISP/BACK tuşuna basılı tutarak  hangi özelliğin atandığı görülebilecek.

Fujifilm Amerika Sayfasında Yer Alan duyuru:

Fujifilm Amerika Duyurusu
Kaynak :  http://www.fujirumors.com/new-fuji-x-t1-fw-4-20-coming-on-december-17

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir