Fujifilm İnstax Share SP-1

Fujifilm İnstax Share SP-1

 

Bu yazımda size, bir süredir kullanmış olduğum Fujifilm İnstax Share SP-1 adlı fotograf yazıcısından bahsetmek istiyorum.

İnstax Share kısaca mobil fotoğraf yazıcısı diyebiliriz. Kutusunun ilk açtığınızda çok fazla bir şey çıkmıyor aslında. Kutu içeriğinden 250 gr ağırlığında 10-12 cm büyüklüğünde tek elinizle rahat kavrayabileceğiniz bir yazıcı, çalıştırmak için pil ve de bazı dökümanlar.Cihaz isterseniz opsiyonel olarak (pil harici giremez )elektrikle de çalışabiliyor ancak mobil bir fotoğraf yazıcısı olduğu için kutu içeriğinde adaptöre yer verilmemiş.Zaten ihtiyacınız da olacağını hiç sanmıyorum.

Unutmadan cihazı sipariş edecekseniz mutlaka yanında fotoğraf baskısının yapılacağı filmleri de sipariş etmeyi unutmayın.İçinden deneme için bile film çıkmıyor.

Filmlere gelmişken makinanın nasıl bu kadar hızlı fotoğraf baskısı yaptığına gelince eskiden polaroid makinalar vardı.(Aslında hala var.Fujifilm İnstax)Aynı o makinalardaki baskı mantığıyla fotoğraf baskısı alabiliyorsunuz.

Fujifilm İnstax Share SP-1 cep telefonlarınızla veya Fujifilm’in fotoğraf makinalarıyla çektiğiniz fotoğrafları baskı yapabiliyor.Baskı boyutu 6.2 cm x 4.6cm boyutlarında yaklaşık bir kredi kartı kadar.

Yazıcıya WiFi üzerinden cep telefonunuzla veya Fujifilm’in fotoğraf makinalarıyla bağlantı kurarak  fotoğraf yazdırabiliyorsunuz.Cep telefonlarınızla kuracağınız bağlantı için gerek Android gerek İOS mağazalarında “İnstax Share” adında uygulamayı indirmeniz şart.

 

Appstore İnstax Share Link: https://itunes.apple.com/us/app/instax-share/id716505912?mt=8

GooglePlay İnstax Share Link:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fujifilm.instaxshare&hl=tr

 

 

Fujifilm İnstax Share
Fujifilm İnstax Share Ana Ekran
Fujifilm İnstax Share
Fujifilm İnstax Share Filtreler
Fujifilm İnstax Share
Fujifilm İnstax Share
Fujifilm İnstax Share
Fujifilm İnstax Share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygulama ile yazdıracağınız fotoğrafa değişik temalar ve yazılar ile çıktı almanız çok iyi düşünülmüş.Bu temaları uygulamayı inceledikçe göreceksiniz.Bu yazımda uygulamanın ayrıntısına çok girmiyorum.

Aşağıda yazıcıyla  ilgili video mevcut.İzlemenizi tavsiye ederim.

 

 

İnstax Share’ın üzerinde çok fazla bir tuş yok.Bir adet güç düğmesi ve yan tarafında reprint(tekrar yazma) düğmesi var.Reprint tuşu en son çıktı aldığınız fotografı aynı şekilde çoğaltmanıza yarıyor.Belki çekindiğiniz fotoğrafınızı arkadaşlarınıza da vermek istersiniz diye düşünülmüş.

 

Tüm bu sistemin maliyetine gelince:

Fujifilm İnstax Share SP-1—— ———————479 TL

Fujifilm Instax Mini Film (Küçük) 20 Adet—- 65  TL

Bu durumda her bastığınız fotoğraf aşağı yukarı 3 TL ye mal olmakta.(Az değil)

 

Önemli not:Makinanın arka film konulan kapağı her açılıp kapanınca bir boş film çıkarıyor.İlk yüklemede filmin kullanılmayan bir parçası çıkıyor.Bundan sonra eğer kapağı açar kaparsanız içindeki1 film boşa çıkarıyor.Bu da boşa gitmiş bir film demek.Demem şu ki filmi bir defa yerleştirdikten sonra kesinlikle kapağı filmler bitene kadar açmayın.

Cihazın üzerinde bulunan lambalardan kaç adet film kaldı ve ne kadar pil kaldı takip edebiliyorsunuz!

 

Yazımla ilgili yorumlarınızı ve her türlü eleştirilerinizi saygı çerçevesi içinde aşağıdaki yorum kısmında yapabilirsiniz.Elimden geldiğince ve dilim döndüğünce cevaplamaya çalışacağım.Eksik  ve hatalı bulduğunuz bir bölüm varsa düzeltilecektir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler!

Siteyi aşağıdaki butona basarak Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.

[twitter-follow username=”cektimgitti1″ scheme=”dark”]

 

Siteyi burayı tıkladıktan sonra facebook sayfasını beğenerek takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı aşağıda sosyal paylaşım linklerinden paylaşabilirsiniz..Daha çok insanın faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir